Aktualności

23 maja 2017 14:12 | Aktualności

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

16 maja 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strzegowie zorganizowała spotkanie autorskie z panem Arkadiuszem Niemirskim.

Arkadiusz Niemirski to dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator znanego cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik…”. Twórczością literacką zajmuje się od 1999 roku, jego dorobek pisarski to: 17 tomów z cyklu „Pan Samochodzik…, „Klątwa Nipkowa”,  „Tajemnica Fabritiusa”, „Testament bibliofila”,  „Pojedynek detektywów”, „Zbrodnia prawie doskonała”, „Bożek Templariuszy”.

Autor często spotyka się z czytelnikami. Jako wieloletni uczestnik ogólnopolskiej akcji „Z książką na walizkach” zdobył spore doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa.

Spotkanie odbyło się w Kantorze Młyńskim  w sali kinowej, uczestniczyła w nim młodzież ze Szkoły Podstawowej w Strzegowie z klas V i VI wraz z opiekunami.

Gość naszego spotkania w formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej. Niezwykle barwnie, często żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Starał się zachęcić młodzież do czytania wartościowych książek, apelował by mieli marzenia, cel życia i pasje.

Na zakończenie zachęcił także młodzież do czytania swojego bloga, prowadzonego na własnej stronie internetowej  (www.niemirski.com), na której zamieścił sentencję S. Mallarme – „Wszystko na świecie istnieje po to, by zakończyć się książką”.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

 

Fotogaleria - LINK

Przeczytano: 601 razy. Wydrukuj|Do góry

Wirtualny spacer
ePUAP
emapa
Regionalny system ostrzegania
mapy-wrota