Aktualności

28 czerwca 2017 11:41 | Aktualności

BIEG ULICZNY „B&N” w Strzegowie

Dnia 25.06.2017 r. w Strzegowie odbył się pierwszy Bieg Uliczny na dystansie 3 km.

w ramach realizacji zadań zawartych w programie profilaktycznym „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, pod hasłem „DZIELNICOWY BIEGNIE Z NAMI”.

Celem biegu była popularyzacja zachowań bezpieczeństwa, promocja zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów oraz popularyzacja biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej.

W organizację biegu włączyli się: Wójt Gminy Strzegowo, Rada Gminy Strzegowo, Posterunek Policji w Strzegowie, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Klub Sportowy

w Strzegowie i Ochotnicza Straż Pożarna w Strzegowie.

Otwarcia  imprezy sportowej dokonał Wójt Gminy Pan Wiesław Zalewski wraz

z Kierownikiem Posterunku Policji Panem Mariuszem Bańczykiem.

Sędzią Głównym biegu był Pan Piotr Bochdziewicz.

W biegu uczestniczyło 18 zawodników : 5 kobiet i 13 mężczyzn. Wszyscy zawodnicy ukończyli  bieg z uśmiechem na twarzy.

Zwycięzcą biegu został Dawid Słomka z wynikiem 12:44,29, drugie  miejsce zajął Jacek Wróblewski z wynikiem 13:18,64, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Rykaczewski

z wynikiem 14:09,69. Wśród kobiet zwyciężyła Daria Szczepańska z wynikiem 16:36,30, drugie miejsce zajęła Weronika Welenc z wynikiem 16:52,68, a trzecie miejsce zajęła Joanna Mizerska z wynikiem 18:52,99. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki, natomiast zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki. Były także upominki dla najstarszych uczestników biegu Joanny Mizerskiej i Krzysztofa Besser.

Impreza  przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze zarówno wśród uczestników jak

i kibiców. Mali kibice zostali obdarowani odblaskami, dzięki którym będą widoczni na drodze.

Na zakończenie Wójt Gminy podziękował uczestnikom za udział w imprezie zapraszając jednocześnie  na bieg w przyszłym roku.