Gminna Biblioteka Publiczna

Kierownik: Halina Teresa Stasiak

Adres: ul. Wyzwolenia 4

Kod pocztowy: 06-445 Strzegowo

Telefon: (23) 679-49-34

E-mail: bibl.strzeg@interia.pl

Sieć biblioteczna w Gminie Strzegowo liczy obecnie dwie placówki, tj. Gminna Biblioteka Publiczna w Strzegowie, która powstała w 1949 roku i filia biblioteczna w Niedzborzu. Księgozbiór w nich zgromadzony przekracza 24 900 woluminów. Obejmuje wydawnictwa z zakresu literatury pięknej, polskiej i obcej, literatury popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz wydawnictwa dla dzieci i młodzieży, w tym lektury szkolne.

Każdego roku przybywa w placówkach średnio ok. 800 nowych tytułów poszukiwanych przez czytelników, bestsellerów z literatury pięknej oraz najnowszych opracowań naukowych i popularnonaukowych.

W czytelni można skorzystać z 14 tytułów gazet i czasopism bieżących.

W obu placówkach są 4 stanowiska komputerowe, w tym 3 z dostępem do internetu.

W Gminnej Bibliotece Publicznej zaawansowane są prace nad komputeryzacją zbiorów. Od 2003 roku zbiory opracowywane sa w systemie MAK.

Strzegowska biblioteka jest instytucją czynnie uczestniczącą w upowszechnianiu wiedzy i kultury. Do stałych form pracy należą m. in. zajęcia biblioteczne z dziećmi prowadzone zarówno w czasie roku szkolnego jak i w okresie wakacji. Są to ciekawe spotkania z bohaterami literackimi, zabawy, quizy, konkursy, rebusy itp.

Biblioteka popularyzuje równiez swoje zbiory biblioteczne na łamach lokalnej gazety "W drodze do Emaus", w stałej rubryce "Biblioteka proponuje".

Biblioteka zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

W czwartki biblioteka z powodu dnia wewnętrznego jest nieczynna.

Wirtualny spacer
ePUAP
emapa
Regionalny system ostrzegania
wrota